Freelance Web, SEO | Responsive Tasarım

Günümüzde internet kullanıcılarının büyük bir bölümünü mobil kullanım oluşturmakta. 2000’li yıllarda yaygın olarak kullanılan bilgisayarlar 2010’lu yıllardan sonra yerini mobil kullanıma bıraktı. 2020 yılında ise mobil, PC, tablet, akıllı televizyon, konsol gibi birçok alanda internet kullanımı yapılmakta. Bu da web site tasarımlarının gelişmesini gösteren bir durum oldu. Bu bağlamda birçok web sitesi tasarımlarını masaüstü dışında mobil ve diğer platformlara uygun hale getirdi. Bazıları da otomatik bir şekilde en boy oranını sığdırarak bir kod sayesinde tüm cihazlarda web sitesinin uygun görünmesini sağladı. Web sitesi sahibi ister mobil ve masaüstü platformuna farklı temalarda arayüz geliştirebilir isterse aynı temada oranlama tekniğini kullanabilir. Firmamız günümüz modern şartlarına ayak uydurarak müşterilerine responsive tasarım konusunda uzman kadrosuyla profesyonel hizmet sunmakta.

Freelance Web, SEO | Responsive Tasarım Responsive tasarım, web tasarımının hem masaüstü hemde mobil olarak uyarlanmış halidir. Firmamız bu hizmet ile birlikte masaüstü, mobil ve tablet platformları için ayrı tasarımlar kodlar. Bu da web sitesinin her platformda daha sorunsuz bir şekilde görünmesini sağlar. Artık mobil kullanım oranının ciddi bir seviyede yükselmesi bir web sitesinin Google arama motorlarında çıkmasını da etkileyen bir durum. Google mobil uyumlu sayfaları daha fazla ön plana çıkardığı için web tasarımı siparişlerinde responsive tasarım özelliğinden de yararlanmak gerekir.

Responsive tasarım web sitelerine birçok avantaj sağlar. Firmamız tarafından kodlanan responsive tasarım web siteleri, mobil ve masaüstüne uygun bir kullanım sunduğu için her iki tarafta da mutlu müşteriler sağlar. Google SEO açısından da avantajlı olan bu sistem, arama motorlarında üst sıralara çıkılmasını sağlar. Bunun yanı sıra masaüstü ve mobil uyumlu web site tasarımları yapmak web sitesini daha stabil hale getirir.