Freelance Web, SEO | Domain, Hosting

İnternet üzerinde birçok web sitesi bulunmakta. Bu web sitelerinin depolanması gereken alanlar bulunur. Bu alanlar genellikle veri merkezleridir. Alan adları ve hosting sunucuları bu merkezlerde depolanarak sunucularla birlikte yönetilir. Bu verilerin dünyanın her yerine hızlı bir şekilde yayılabilmesi için ise hızlı internet hattı kullanılır. Firmamız olarak sizlere yalnızca web tasarım hizmetleri sunmuyoruz. Aynı zamanda alan adı ve hosting hizmetleri de sağlıyoruz.

Freelance Web, SEO | Domain, Hosting İnternet üzerinde yer alan milyonlarca web sitesinin depolandığı bir sunucu bulunur. Bu sunucular sayesinde internet ağına bağlı olan her bir web sitesine ulaşabilmekteyiz. Freelance Web, SEO olarak sizlere alan adı hizmeti sunmaktayız. Kendi sunucu altyapımız ile birlikte hosting yani web alanı gibi çeşitli hizmetler de siz değerli müşterilerimiz için yer almakta. Uzman ekibi ile hızlı bir hizmet veren firmamız, uygun fiyatlarla müşterilere kendi projelerinde destek sağlamakta.

Domain yani alan adı, internet üzerinde bir IP adresi üzerine kayıtlı olan sisteme denir. Örneğin alan adı olmayan bir IP adresinde web sunucusu barındırılıyor ise bu web sunucusuna IP adresi ile girilir. Fakat alan adı üzerinden IP adresine yönlendirme yapılır ise alan adı ile birlikte web sitesine bağlantı sağlanır. Hosting ise web sitesindeki verilerin depolandığı alan olmakta. Bir web sitesindeki veritabanı, web sayfaları ve diğer veriler hosting içerisinde depolanır. Hosting işletim sistemi üzerine kurulu bir sistem olmaktadır. Bu sayede kullanıcılar bir panel sayesinde bu sitelere erişebilmektedir. Kısaca domain yani alan adı web sitesinin URL’de daha anlaşılır gözükmesini sağlarken hosting bir web alanıdır. Yani web sitedeki verilerin depolanmasını sağlayan yer olmaktadır. Firmamız sizlere hem domain hemde hosting hizmeti sunmakta.