Freelance Web, SEO | UX-UX Tasarımı

Web sitelerinin tasarım kısmında önemli olan bir diğer konu da kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimidir. Bu iki kavram, bir kullanıcının web sitenizi ziyaret ederken ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğini ve bu sorunlara ne gibi çözümler bulabileceğini tanımlar. Bu nedenle web sitesi tasarımı konusunda UX ve UI tasarımı oldukça önemli iki konudur.

Freelance Web, SEO UI-UX Tasarımı UI, kullanıcı arayüzü olarak da bilinen tasarım biçimidir. Kullanıcının bir siteyi ziyaret ederken karşılaşabileceği sorunlarla ilgili çözümler üretmektedir. UX tasarımı ise kullanıcı deneyimi olarak bilinen tasarım biçimidir. Burada, UI’den farklı olarak tasarımın soyut kısmı yer almaktadır. UI, bir binanın çizimini yapmak gibidir ancak UX, bu binanın tasarımının somut hale getirilmesidir. Her iki şekilde de kullanıcıların web sitesini ziyaret ederken ne gibi sorunlarla karşılaşabileceği ve bu sorunların nasıl çözüleceği hedeflenmektedir.

UI, kullanıcının web sitesinde gezinti yaparken karşılaşabileceği sorunlar üzerine çözümler üretme işlemiyken UX, direkt olarak tasarım aşamasıdır. Bir tasarım, beraberinde sorunlar da getiriyorsa UI tasarımı, bu sorunların üstesinden gelmek adına planlamalar yapmaktadır.

Birleşince sorundan çözüme giden bu iki tasarım şekli, web sitenizin daha iyi kullanıcı deneyimi sağlaması adına oldukça gereklidir. Aynı zamanda uzman eller sayesinde bu tasarım hizmetleri sunulur ve web siteniz üzerindeki sorunların giderilmesi hedeflenir. Asıl amaç, daha fazla kullanıcıya erişmekten ziyade erişilen kullanıcıların sitede daha kaliteli bir deneyim sağlamasıdır. Bu deneyimi elde etmek her kullanıcının hakkı olduğu gibi bu tasarımdan faydalanmak da her web sitesinin hakkıdır. Sizler de şimdi bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey, paketlerimizden birini seçerek bizimle iletişime geçmektir. Bu sayede sizlere sunduğumuz kaliteli hizmetin tadını gönül rahatlığıyla çıkarabilirsiniz. 2008 yılından bu yana verdiğimiz tasarım hizmetleri konusunda aramızda sizleri de görmek isteriz.